info@taheritrade.ir
08632264444- 09226252636

فلاش تانک و بررسی انواع آن برای انتخاب بهتر در هنگام خرید!

راهنمای خرید و ترفندهای دکوراسیون - 23 شهریور 1399

با گسترش علم و صنعت آپارتمان ها روز به روز به سمت ایجاد محیطی آرام و راحت برای زندگی خانواده ها پیش می روند، یکی از محصولاتی که در چند سال اخیر با گسترش و استقبال فراونی برای استفاده در سرویس های بهداشتی آپارتمان ها روبه رو شده است فلاش تانک ها می باشند.

در دوره اخیر تصور یک سرویس بهداشتی بدون استفاده از فلاش تانک، کار ساده ای نمی باشد و درصد آن تقریبا صفر است. 

در اینجا سعی داریم به موضوع بررسی فلاش تانکهای مختلف و نحوه انتخاب آن برای ایجاد یک سرویس بهداشتی عالی، بپردازیم، تا شاید بتوانیم کمکی ناچیز در انتخاب شما کنیم.

فلاش تانک چیست؟

شاید برای بعض از افراد حتی این سوال پیش بیاید که فلاش تانک، چیست و کجای یک سرویس بهداشتی قرار می گیرد؟

اگر بخواهیم به طور کامل ساده این موضوع را بازگو کنیم باید بگوییم: فلاش تانک، محفظه‌ای از جنس پلاستیک یا فلز می باشد که می‌تواند آب را در خود ذخیره کند؛ از این آب برای شستشوی توالت استفاده می‌شود.

فلاش تانکها انواع متفاوت و دسته بندی گوناگونی دارند که مهمترین دسته‌بندی آنها 2 مورد روکار (قدیمی‌تر) و توکار از لحاظ روش نصب است، فلاش تانک‌ها باتوجه به فاکتورهای مختلفی که برای هر مکان ممکن است متفاوت باشد، انتخاب و نصب می‌شوند.

بیشتر بخوانیم: جنس سینک ظرفشویی و انتخاب بهترین گزینه برای آشپزخانه ما!

 

آشنایی با انواع فلاش تانک،

شاید برای شما اتفاق افتاده است که در انتخاب یک فلاش تانک با اسم ها و انواع مختلفی روبه رو شده باشید، اتفاقی که برای سایر وسایل و تجهیزات سرویس بهداشتی نیز ممکن است بیفتد.

ما در این مقاله تلاش کردیم که با اطلاعات کامل هر چند مختصر بتوانیم معلومات شما در این زمینه را گسترش دهیم.

 مهم‌ترین ویژگی هر فلاش تانکی تامین آب کافی و تخلیه‌ی درست آن، برای شستشوی موثر توالت است. پس بهتر است راجع به انواع سیفون بیشتر یاد بگیریم.

فلاش تانکهای ساده

فلاش تانک ساده قدیمی‌ترین مدل فلاش تانک می باشد، که در این مدل آب از طریق طناب یا دکمه‌ تخلیه می‌شود و ساختار تشکیل دهنده آن شامل یک مخزن آب، لوله انتقال آب و دکمه یا طناب است.

نقطع ضعف این نوع سیفون سر و صدای ایجاد شده در آن می باشد، ولی باز هم به طور کلی تخلیه قدرتمندی دارد، همچنین در این مدل شما نمی‌توانید حجم آب را طبق نیاز خود انتخاب کنید و این مساله باعث هدر رفتن آب می‌شود.

فلاش تانک دو زمانه

فلاش تانک دو زمانه پیشرفته تر از نوع ساده می باشد، در فلاش تانک دو زمانه مخزن به دو قسمت کوچک و بزرگ تقسیم شده و دو دکمه جداگانه دارد.

در هر بار استفاده طبق نیاز می‌توانید یکی از دکمه‌ها را فشار دهید، مثلا فلاش تانک دو زمانه ۴ و ۸ لیتری را تصور کنید. اگر به تخلیه زیاد نیاز داشته باشید با فشردن دکمه ۸ لیتری از حجم کامل آب استفاده می‌کنید. در غیر این صورت با دکمه تخلیه ۴ لیتری، هم نیازتان برطرف شده و هم بقیه آب هدر نخواهد رفت.

این مدل‌ها حدود 50 تا 70 درصد باعث صرفه جویی در مصرف آب می‌شوند که علاوه بر حفظ ذخایر آب، باعث کاهش مبلغ صورتحساب آب شما می‌شود.

فلاش تانک آنتی باکتریال

شاید به تنهایی نتوان این نوع فلاش تانک را در به عنوان یک مدل جداگانه به حساب آورد زیرا این مدل ساختار متفاوتی ندارد و فقط در تمام سطوح بدنه فلاش تانک، از مواد آنتی باکتریال استفاده شده است.

تمام مدل‌های ساده و دو زمانه و … می‌توانند آنتی باکتریال باشند. استفاده از این مدل باعث افزایش سطح بهداشت در سرویس بهداشتی شما می‌شود.

فلاش تانکهای اتوماتیک

سیفون اتوماتیک بیشتر در سرویس فرنگی کاربرد دارد. در این مدل بدون نیاز به تماس دستتان، بلافاصله بعد از باز شدن درب سرویس بهداشتی، عمل تخلیه آب انجام می‌گیرد. استفاده از این مدل بسیار برای مکان‌های عمومی که نیاز به بهداشت بیشتر دارند، توصیه می‌شود.

فلاش تانکهای توکار

سیفون توکار به دلیل مخفی بودن برای فضاهای کوچک بسیار مناسب است. در واقع مخزن فلاش تانک داخل دیوار قرار می‌گیرد و فقط دکمه‌ی آن در نمای بیرونی پیداست. نصب این فلاش تانک نیاز به تخریب بخشی از کاشی و صرف زمان و هزینه زیادی دارد، لذا بهتر است قبل از نازک‌کاری ساختمان اجرا شود.

مهم‌ترین مزیت این فلاش تانک، ایجاد نمای لوکس و مدرن و عدم اشغال فضای اضافی است. بهتر است عیب آن را هم ذکر کنیم که در صورت خرابی، تعمیر سیفون توکار ممکن است منجر به تخریب کاشی شود.

البته در مدل‌های جدیدتر این مشکل حل شده و امکان عیب‌یابی، از طریق کانال پشت دکمه فراهم شده است.

منبع: www.thetoiletzone.com

خرید انواع فلاش تانک از بازرگانی طاهری

  • فلاش تانک
  • فلاش تانک اتوماتیک
  • فلاش تانک ساده
نویسنده:

تحویل سریع

پشتیبانی 24 ساعته

پرداخت در محل

ضمانت بازگشت وجه

ضمانت اصل بودن