info@taheritrade.ir
08632264444- 09226252636

انواع هود آشپزخانه که برای انتخاب بهتر باید آنها را بشناسیم؟!

راهنمای خرید و ترفندهای دکوراسیون - 15 شهریور 1399

انواع هود آشپزخانه و انتخاب هود موضوعیست که هنگام طراحی آشپزخانه خیلی از ما با آن به مشکل بر می خوریم و نمیدانیم چه هودی را انتخاب کنیم که بتواند علاوه بر زیبایی عملکرد مناسب برای ما به همراه بیاورد.

موضوعات دیگری که یکی از مشکلات اساسی بسیاری از آشپزخانه ها و خانم های خانه دار می باشد میزان سر و صدا هود و همچنین میزان مکش آن می باشد.

برای اینکه بتوانیم تشخیص مناسبی در انتخاب خود داشته باشیم ابتدای کار لازم است تا ما انواع هود را که در بازار موجود است را بشناسیم؟!

انواع هود آشپزخانه 

موضوعی که در انتخاب هود بسیار مهم است دکوراسیون داخلی آشپزخانه شما می باشد، به همین خاطر اگر در حال ساخت یک آشپزخانه جدید و یا در حال سرمایه گذاری برای بازسازی آن هستید، نیاز به شناخت انواع هود دارید.

1. هود مخفی یا همان توکار

عملکرد اصلی هود توکار، محدود به فضای طراحی شما است، به این معنا که اگر ترجیح شما زیبایی شناسی می باشد و می خواهید بدون آنکه هود دیده شود، سرتاسر آشپزخانه به سبک کابینت درآید، هود مخفی یا توکار را انتخاب کنید.

این مدل هود با ویژگی که دارد قدرت مانور و انعطاف پذیری شما را در فضا بسیار عالی ایجاد می کند و می تواند گزینه ای مقرون به صرفه ای برای طراحی شما به حساب بیاید.

بیشتر بدانیم: تمیز کردن گاز و ترکیباتی که می تواند برای اینکار بسیار مفید باشد؟

2. هود زیر کابینتی

هود زیرکابینتی را می توان رایج ترین نوه هود در بین هودهای آشپزخانه به حساب آورد که این نوع هود نسبت به مدل های دیگر، انتخابی مقرون به صرفه است (ارزان تر است).

هود زیر کابینتی در بالای محدوده اجاق گاز نصب می شود، به طوری که به خوبی می تواند تمام گرما و دود را جذب کند به همین خاطر دارای کارایی بالایی می باشد، هود زیر کابینتی، نصب نسبتاً آسانی دارد و هزینه کمتری از بسیاری از انواع دیگر هود آشپزخانه دارد.

3. هود دیواری

اگر بخواهیم این نوع هود را ساده تعریف کنیم باید بگوییم بعضی از هودها در نقاطی نصب می شوند که هیچ کابینتی در اطرافشان وجود ندارد، بنابراین، بسیاری از افراد در نظر دارند یک هود دیواری صاف یا مورب انتخاب کنند. این نوع هود گاهی اوقات به نام هود شومینه ای نیز شناخته می شود، زیرا اغلب شبیه به یک دودکش هستند.

این هودها به طور کامل اجاق گاز را پوشش می دهند و مجرای مکش آنها نیز کاملاً قابل مشاهده است، هود دیواری به طور معمول قیمت بیشتری از هود زیر کابینتی دارد، اما بسیاری از مردم این مدل را ترجیح می دهند، زیرا ممکن است که در اطراف اجاق گاز خود کابینت نداشته باشند.

4. هود جزیره ای

هود جزیره ای را به طور قطع میتوان زیباترین نوع هود دانست و در طراحی و ظاهر شبیه مدل های دیواری است، اما برای نصب در فضاهایی طراحی شده اند که در آن دیوار برای اتصال هود وجود ندارد.

به صورتی که به جای اتصال به مجرای دیوار، این کار از طریق سقف و به صورت آویزان انجام می گیرد، این مدل گران تر از دو نوع دیگر است، اما از منظر دکوراسیون و طراحی آشپزخانه، فوق العاده زیبا هستند.

5. هود تلسکوپی

هود تلسکوپی یا آسانسوری مدرن ترین و جدید ترین نوع هود می باشد که برای کسانی که می خواهند هود خود را از نظر بصری در جایی به غیر از بالای اجاق گاز نصب کنند، انتخاب بهتری است.

این هود به کانال های زیر کف وصل شده است، بنابراین در زمان روشن شدن به بالا آمده و عملیات مکش دود و هوا را از سطح اجاق انجام می دهد.

با شناخت انواع هود ما می توانیم انتخاب بهتری برای هود مورد نظر خود داشته باشیم ولی سعی می کنیم در ادامه ملاک های مهم انتخاب آن را نیز برای شما بررسی کنیم.

منبع: www.learn.compactappliance.com

خرید تجهیزات آشپزخانه از بازرگانی طاهری

  • هود
  • هود آشپزخانه
  • انواع هود
  • هود دیواری
نویسنده:

تحویل سریع

پشتیبانی 24 ساعته

پرداخت در محل

ضمانت بازگشت وجه

ضمانت اصل بودن