info@taheritrade.ir
08632264444- 09226252636

جکوزی خانگی و هر آنچه که لازم است در مورد آن بدانیم!

راهنمای خرید و ترفندهای دکوراسیون - 08 آبان 1399

شاید در نگاه اول با شنیدن نام جکوزی خانگی به ذهن شما آپارتمان های پیشرفته و دیزاین های مدرن و یک موضوع کاملا امروزی به ذهن شما خطور کند، اما باید بگوییم که این موضوع به زمانهای بسیار کهن و ریشه در گذشته دارد. 

از زمانهای بسیار گذشته استفاده از چشمه های آب گرم برای ایجاد آرامش و کمک به رفع درد مفاصل در بین مردم رواج داشت که با گذشت زمان نام این روش آب درمانی نام گذاری شد و امروزه مشاهده می کنیم که با تولید وسیله ای فوق العاده به نام جکوزی خانگی این روش درمانی را به راحتی به منازل خود می آوریم.

بیشتر بخوانیم: دکوراسیون حمام و آشنایی کلی با انواع آن!

جکوزی خانگی چیست؟

اگر بخواهیم به طور ساده جکوزی خانگی را برای شما تعریف کنیم باید بگوییم نسل جدیدی از وان ها به حساب می آیند که دارای امکاناتی مانند پرتاب آب مجهز می باشند که همان نقش جوشش چشمه های آب گرم را برای شما ایفا می کنند و کمک بسیار زیادی به درمان مفاصل شما و دادن ماساژ برای ایجاد آرامش و رفع خستگی در بدن شما می کند.

امروز این وسیله به نوعی نمایانگر یک آپارتمان مدرن می باشد که با داشتن آن شما علاوه بر کمک به سلامتی و آرامش خود می توانید جلوه بسیار زیبایی به دکوراسیون منزل خود بدهید.

جکوزی ها در ابتدا به خاطر هزینه بسیار بالا و گرفتن فضای زیاد که در ساخت آنها بوجود می آمد بیشتر تنها در مکان های عمومی و ورزشی مانند استخرها مورد استفاده قرار می گرفتند.

با گذشت زمان و استقبال مردم طراحان صنعتی روی به ساخت وسیله ای با همان ویژگی ها اما با هزینه بسیار کمتر و اشغال فضای کمتر آوردند و توانستن جکوزی خانگی را طراحی کرده و بسازند.

جکوزی خانگی اصولا بر اساس شکل هندسی و ظاهری دسته بندی می شوند و انواع مختلفی دارد، از جمله آنها می توان به مدل های گرد، مربع، بیضی و یا مستطیل نام برد.

نکته: قبل از تصمیم گیری نهایی و انتخاب جکوزی خانگی خود حتما ابعاد بیرونی آن را مورد بررسی و اندازه گیری قرار دهید تا از امکان نصب جکوزی در حمام و سایر نقاط مد نظر خود اطمینان حاصل کنید.

نحوه کار کردن جکوزی خانگی،

اگر بخواهیم به طور کلی این نحوه کار کردن را برای شما توضیح دهیم باید گفت، تقریبا یک جکوزی با همان استاندارد های لوله کشی و فیلتراسیون استخرها کار می کند و تنها در چند مورد تفاوت هایی با هم دارند که همین تفاوت ساختاری باعث ایجاد فشار و خروجی متفاوت آب به درون وان جکوزی می شود.

در واقع همانگونه که پمپ آب استخر را می مکد و پس از آنکه از طریق لوله هایی این آب به فیلتر و یا تصفیه خانه هایی وارد می شود و تصفیه می شود و مجددا بوسیله همان پمپ و یا پمپ دیگری وارد مدار ورودی استخر می شود.

و در این راه به غیر از این که آب تصفیه می شود ممکن است مقداری هم گرم شود و یا کلر و مواد ضد عفونی کننده و یا گاز و اکسیژن و گند زدا و ... به آن اضافه شود، جکوزی های خانگی نیز به همین ترتیب عمل می کند.

در واقع جکوزی هم بواسطه یک یا دو پمپ عملیات مکش آب را از خروجی های مخصوص در وان های جکوزی انجام می دهد. در این مسیر با انتقال آب مکیده شده به فیلتر و یا تصفیه مخصوص آب را تصفیه میکند.

سپس با هدایت به سمت المنت های مخصوص و یا مشعل حرارتی آب گرم شده و دوباره وارد وان جکوزی بواسطه پمپ می شود و در این میان اقداماتی مورد نیاز بر روی آب در مراحل مختلف و بسته به قابلیت های جکوزی خانگی اعمال می شود.

نکته: در هنگام نصب به موضوع مهم آب بندی کامل لوله ها، اتصالات و فیتینگ های نصب شده در زیر وان جکوزی خود توجه فرمایید.

منبع: www.jacuzzi.co.uk

خرید انواع جکوزی خانگی از بازگانی طاهری

  • جکوزی خانگی
  • جکوزی
  • وان حمام
  • جکوزی حمام
نویسنده:

شیرآلات جاستایم و راهنمای کامل خرید محصولات (Justime)

راهنمای خرید و ترفندهای دکوراسیون - 08 آبان 1399

شیر ظرفشویی شلنگدار یا ثابت، کدام یک را انتخاب کنیم؟

راهنمای خرید و ترفندهای دکوراسیون - 08 آبان 1399

تحویل سریع

پشتیبانی 24 ساعته

پرداخت در محل

ضمانت بازگشت وجه

ضمانت اصل بودن