info@taheritrade.ir
08632264444- 09226252636

ضد عفونی کردن حمام و دستشویی موضوعی مهم مخصوصاً در شرایط کرونا!

نظافت و نگهداری منزل - 05 آبان 1399

حمام و سرویس های بهداشتی یکی از مکانهای مستعد برای دریافت آلودگی ها و بیماری ها و انتقال آنها به مصرف کنندگان می باشد که همین موضوع باعث شده است که ضد عفونی کردن حمام و دستشویی بسیار موضوع حیاطی به نظر برسد.

هر چند این مکانها خود برای پاک کردن انسان ها از آلودگی می باشند اما عدم رسیدگی به آنها و رعایت بهداشت و تمیز کاری در این محل ها به خاطر حضور رطوبت و همچنین استفاده تمام خانواده از آن می تواند خطرات و مشکلات فراوانی ایجاد کند.

این موضوع و توجه به آن به خودی خود بسیار حائز اهمیت می باشد ولی اهمیت آن با وجود و گسترش بیماری کرونا در بین جامعه دو چندان شده است و ما سعی داریم نکات اصلی و مهم این موضوع را باهم مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دهیم.

ضد عفونی کردن حمام و دستشویی و مراحل انجام اینکار!

در ابتدای کار لازم است به یک نکته دقت کنید که ضدعفونی کردن موضوع و مبحث کاملا متفاوتی با تمیز کردن می باشد، بحثی که خیلی از ما آنها را باهم اشتباه می گیریم.

اصولا تمیز کردن حمام و دستشویی یک امر رایج در بین خانواده ها می باشد که به آن اهمیت زیادی می دهند ولی بسیار اتفاق افتاده است که از خود این سوال را می پرسیم که وقتی سرویس های بهداشتی ما تمیز می باشند چه اهمیتی دارد که آنها را ضد عفونی کنیم؟

جواب این سوال را باید در نوع عملکرد مواد ضد عفونی کننده بررسی کنیم، این مواد اصولا تاثیر اصلی خود را بر روی میکروب ها می گذارند که منشاء بسیاری از بیماری ها و انتقال آنها می باشند و با کشتن و حذف آنها سرویس بهداشتی ما را ایمن می کنند.

مواد لازم برای ضد عفونی کردن

  1. دستمال کاغذی یا دستمال نرم
  2. محلول آب و صابون یا آب و شوینده
  3. بطری اسپری
  4. سفید کننده یا وایتکس
  5. الکل
  6. برس توالت

بیشتر بخوانید: طراحی حمام و اقدامات لازم برای ایجاد یک حمام فوق العاده!

مراحل انجام کار

برای انجام اینکار ابتدا لازم است از سقف حمام و دستشویی خود شروع کنید، دلیل آن هم این است که در هنگام ضد عفنوی کردن آنها ممکن است که در هنگام انجام کار باعث پخش شدن میکروب ها در سایر نقاط حمام و دستشویی خود شوید.

برای انجام اینکار با تی دسته‌دار بلند سقف را تمیز کرده و بشویید، می‌توانید از بخارشوی هم استفاده کنید تا حرارت بالای بخار آب، سقف را ضدعفونی کند. 

برای ضد عفونی کردن قمست ها و سطوح مثل سینک، وان، کاشی ها از موادی مثل وایتکس استفاده کنید تا بتواند به طور کامل میکروب ها را از بین ببرید.

در ادامه کار برای ضد عفونی کردن قسمت هایی که نمی توان از مواد شوینده مثل وایتکس استفاده کنید (حوله ها و پرده ها و...) بهتر است از اسپری الکل برای اینکار استفاده کنید.

برای قسمت کف حمام موضوع کمی متفاوت تر است و دلیل آن هم میزان بالای کثیفی در آنها می باشد که لازم است شما از مواد مختص اینکار مانند جوهر نمک های قوی استفاده کنید و اجازه دهید که چند دقیقه بمانند تا کاملا در هوای آزاد خشک شوند.

ضدعفونی کردن حمام مبتلایان به کرونا

در حالی که امروزه با مشکل جهانی کرونا همراه هستیم ضدعفونی کردن حمام مخصوصا در صورت داشتن بیمار مبتلا به ویروس کووید 19 کمی متفاوت تر و دقیق تر می باشد که در اینجا باهم بررسی می کنیم.

باید دقت کنید که لازم است در هربار استفاده فرد مبتلا به این بیماری شما حمام و دستشویی خود را باید ضد عفونی کنید، که به خاطر سخت بودن این شرایط شما بهتر است بیشتر وسایل حوله، لیف، کیسه، شامپو و... را قبل از حمام فرد مبتلا از درون حمام و سرویس بهداشتی خود جمع آوری کنید.

همچنین تخصیص وسایل اختصاصی به فرد مبتلا بسیار مهم است و باید وسایلی مثل صابون و... برای فرد مبتلا تهیه شود، همچنین پس از هر بار استفاده از حمام توسط بیمار، سطوح مورد تماس مانند دستگیره‌های در، کلید و پریز و شیرآلات ضدعفونی شوند. 

هنگام تمیز و ضدعفونی کردن سطوح منزل باید از دستکش یک بار مصرف استفاده کرده و پس از ضدعفونی کردن آن‌ها را دور انداخت و بعد از خارج کردن دستکش ها، دست‌ها باید با آب و صابون شسته شوند و همچنین لازم است شما نیز حمام کنید.

منبع: www.norhart.com

خرید شیرآلات حمام و دستشویی از بازرگانی طراهری

  • ضد عفونی کردن
  • ضد عفونی کردن حمام
  • ضد عفونی کردن حمام و دستشویی
نویسنده:

شیرآلات جاستایم و راهنمای کامل خرید محصولات (Justime)

راهنمای خرید و ترفندهای دکوراسیون - 05 آبان 1399

شیر ظرفشویی شلنگدار یا ثابت، کدام یک را انتخاب کنیم؟

راهنمای خرید و ترفندهای دکوراسیون - 05 آبان 1399

تحویل سریع

پشتیبانی 24 ساعته

پرداخت در محل

ضمانت بازگشت وجه

ضمانت اصل بودن