info@taheritrade.ir
08632264444- 09226252636

نصب بخاری گازی و نکاتی که باید در هنگام خرید و نصب به آن دقت کنیم!

تعمیرات منزل - 02 آبان 1399

شاید بتوان در بین وسایل منزل اگر بخواهیم از لحاظ امنیت و کیفیت یکی از وسایلی که نیاز به دقت و اطمینان بسیار زیادی برای خرید و نصب آن داشته باشیم بخاری می باشد که به همین خاطر است که با ورود به فصل سرما ما سعی داریم نصب بخاری گازی را برای شما مورد بررسی قرار دهیم.

شاید در ابتدا شما به این نکته به صورت سطحی نگاه کنید و با خود این جواب را بدهید که این کار خیلی آسان است!! اما باید به شما بگوییم هر چند اینکار ساده باشد اما قطعا رعایت نکاتی جزیی و پر اهمیت آن باید بصورت صحیح انجام شود تا با جلوگیر از بروز خطرات احتمالی برای خود و خانواده خود از خسارت های جبران ناپذیر جلوگیری کنیم.

ما در ابدا برای شما ویژگی های یک بخوری ایمن را باهم بررسی می کنیم و سپس به سراغ نصب آنها خواهیم رفت!

بیشتر بخوانیم: انتخاب سینک ظرفشویی و نکاتی که باید به آن دقت شود!

ویژگی های یک بخاری گازی ایمن!

این نکات برای کسانی که هنوز بخاری گازی خود را تهیه نکرده اند بسیار موثر در انتخاب بخاری خود می باشد، اما اگر شما از قبل نیز بخاری تهیه کرده اید حتما این نکات را با بخاری های خریده شده خود چک کنید!

مورد اول: اولین موضوعی که نه تنها در مورد بخاری بلکه در مورد خرید هر وسیله دیگر لازم به رعایت آن هتسیم، وجود نشان استاندارد بر روی وسیله ما میباشد.

اساسا خرید و استفاده وسیله گاز سوزی که نشان استاندارد ملی ایران را ندارد را به کل فراموش کنید. حتما شما هم دوست ندارید ایمنی خانواده‌تان را فدای قیمت احتمالا ارزان‌تر یک بخاری غیراستاندارد کنید.

مورد دوم: یه این مورد بسیار دقت کنید، بخاری که تهیه می‌کنید، حتما باید سنسور ODS یا سنسور حرارتی داشته باشد.

مورد سوم: شاید این مورد به مذاق بعضی از تولید کنندگان خوش نیاید ولی باید به شما بگوییم، از خرید بخاری بدون دودکش برای جدا منزل خودداری کنید.

این بخاری‌ها برای مکان‌های با رفت و آمد بالا مثل مغازه‌ها ساخته می‌شوند. خوابیدن در محیطی که این بخاری‌ها در آن کار می‌کنند برای کودکان، سالمندان و افراد حساس ممکن است خطرناک باشد.

مورد چهارم: این مورد که رعایت آن علاوه بر ایمنی برای حفظ محیط زیست و همچنین صرفه اقتصادی بسیار مهم است، یک بخاری تهیه کنید که برچسب انرژی مناسب داشته باشد.

نصب بخاری گازی و هر آنچه که باید به آن دقت شود!

همانطور که گفتیم نصب بخاری گازی و رعایت نکات ایمنی در مورد آن باعث جلوگیری از اتفاق های ناگوار و مرگ انسان‌های بی‌گناه در اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن می شود که متاسفانه هر ساله اتفاق می افتد.

توجه داشته باشید که نصب بخاری گازسوز شاید کار چندان تخصصی نباشد اما رعایت نکردن حتی یک نکته کوچک ممکن است باعث هدر رفت انرژی گاز یا از آن بدتر، به خطر افتادن جان افراد باشد پس با ما باشید و بررسی نکات ضروری:

نکته اول: مطمئن شوید که مسیر دودکش بخاری شما کاملا باز است. اگر خروجی لوله شما در خارج از ساختمان با کلاهک استاندارد T شکل پوشانده نشده،‌ به احتمال بسیار زیاد با مشکل مواجه خواهید شد.

نکته دوم: قبل از نصب لوله، یک کبریت آتش بزنید و در مسیر خروجی قرار دهید. اگر آتش کبریت به سمت بالا کشیده شد، مشکلی ندارید.

اگر آتش کبریت به سمت بالا کشیده نشد، باید از یک سرویس‌کار بخواهید لوله خروجی بخاری شما را بررسی کند.

نکته سوم: طمئن شوید خروجی لوله شما به کلاهک استاندارد T شکل و محکم مجهز باشد. جای مناسب بخاری را تعیین کنید. هر طرف از بخاری باید از هر دیوار حداقل 50 سانتی‌متر فاصله داشته باشد.

نکته چهارم: شلنگ گاز اتصال بخاری به لوله بخاری نباید خیلی کوتاه یا خیلی بلند باشد. اندازه استاندارد این شلنگ بین ۳۰ تا ۶۰ سانتی‌متر است. به هیچ‌وجه از شیلنگ‌های دیگر مثل شیلنگ آب استفاده نکنید.

نکته پنجم: در انتها نیز بعد از ۵ تا ۱۰ دقیقه لوله بخاری را لمس کنید. این لوله بعد از ۵ دقیقه باید بسیار داغ باشد. اگر لوله بخاری سرد باشد به معنی مشکل در خروجی است. 

منبع: www.elgas.com.au

خرید تجهیزات ساختمانی با کیفیت از بازرگانی طاهری

 

  • نصب بخاری گازی
  • بخاری گازی
  • دودکش
  • گاز
نویسنده:

شیرآلات جاستایم و راهنمای کامل خرید محصولات (Justime)

راهنمای خرید و ترفندهای دکوراسیون - 02 آبان 1399

شیر ظرفشویی شلنگدار یا ثابت، کدام یک را انتخاب کنیم؟

راهنمای خرید و ترفندهای دکوراسیون - 02 آبان 1399

تحویل سریع

پشتیبانی 24 ساعته

پرداخت در محل

ضمانت بازگشت وجه

ضمانت اصل بودن