info@taheritrade.ir
08632264444- 09226252636

تمیز کردن هود آشپزخانه و چربی های روی آن و رفع معضلی بزرگ!

نظافت و نگهداری منزل - 26 مهر 1399

شاید برای خیلی از ما این موضوع پیش آمده است که از چربی ها و نشستن گرد و خاک بر روی هود آشپزخانه مان خسته شده ایم ولی بخاطر سخت بودن تمیز کردن هود بیخیال آن شده ایم!!

ما در اینجا سعی داریم در ابتدا موادی که می توانید با استفاده از آن به راحتی هود خود را با آن تمیز کنید معرفی کنیم و در ادامه آن مراحل انجام این کار و نحوه تمیز کردن را توضیح می دهیم. 

ترکیبات مناسب برای تمیز کردن هود،

در ابتدای کار به سراغ سرکه که یکی از بهترین موارد استفاده برای تمیز کدن تجهیزات چرب آشپزخانه شما می باشد می رویم، برای انجام این روش سرکه را به اندازه مساوی با آب در شیشه‌ای ریخته و روی بدنه و فیلترها اسپری کنید و بگذارید چند دقیقه بماند تا چربی‌ها را در خود حل کند.

استفاده از مواد شیمیایی برای تمیز کردن هود، گاهی اوقات چربی‌های موجود بر روی هود آنقدر سخت شده‌اند که برای تمیز کردن آن ناچارید دست به دامان مواد شیمیایی موجود در بازار شوید، پودر لباسشویی می‌تواند به درخشندگی هود نیز کمک کند. اسپری‌های چندمنظوره و گازپاک‌کن‌ها نیز از جمله مواد لازم برای تمیزکاری هود هستند.

جوش شیرین یکی از موادی است که می‌توان آن را به صورت خمیر یا اسپری درآورد و برای تمیز کردن هود آشپزخانه مورد استفاده قرار داد. مقداری جوش شیرین و آب را با هم ترکیب کنید و آن توی یک شیشه اسپری بریزید یا به صورت خمیر درآورید.

بیشتر بخوانیم: انواع هود آشپزخانه که برای انتخاب بهتر باید آنها را بشناسیم؟!

مراحل تمیز کردن هود آشپزخانه!

در ابتدای کارلازم است شما بتوانید فیلتر را از هود خارج کنید، بسیاری از فیلتر ها به راحتی و به صورت کشویی از هود خارج می شوند.

اما برخی از هودها کمی پیچیدگی دارند و برخی نیاز به فشار دادن به بالا و هل دادن به بیرون دارند، پس پیش از همه باید بدانید چطور فیلتر هود آشپزخانه تان را از آن خارج کنید.

سینک یا یک سطل بزرگ را از آب داغ یا جوش پر کنید، هرچه آب داغتر باشد تاثیر آن بیشتر است، برای اینکه از آب جوش استفاده کنید می توانید آب را در کتری بجوشانید و در سینک ظرفشویی بریزید.

مایع ظرفشویی و جوش شیرین را در آب داغ بریزید، به میزان دلخواه مایع ظرفشویی و 1/4 پیمانه جوش شیرین در سینکی که پر از آب کرده اید بریزید.

سپس با برس کمی آب را تکان دهید و هم بزنید و فیلتر چرب هود آشپزخانه را به طور کامل در آن قرار دهید.

حال لازم است که برای تمیز شدن کامل هود آشپزخانه تان هود فیلتر هود شما مدتی در این ترکیبی که تهیه کرده اید باقی بماند تا به خوبی تمیز شود.

این زمان به میزان کثیفی فیلتر هود شما دارد ولی مدت زمان توصیه شده برای اینکار 10 دقیقه می باشد، تا بتواند محلول ما به طور کامل چربی ها را در خود حل کند و از آن پاک کند.

بعد از گذشت این مدت و خیس خردن کامل چربی ها برای اینکه هود شما کامل تمیز و براق شود بهتر است از یک برس استفاده کنید.

بهتر است بر روی برس خود مقداری مایع ظرفشویی بریزید تا بتواند چربی هایی که به خورد فیلتر هود شما رفته است را نیز تمیز کند و از بین ببرد.

منبع: www.thekitchn.com

خرید تجهیزات آشپزخانه از بازرگانی طاهری

 

  • تمبز کردن هود
  • تمیز کردن هود آشپزخانه
  • هود
  • هود آشپزخانه
نویسنده:

تحویل سریع

پشتیبانی 24 ساعته

پرداخت در محل

ضمانت بازگشت وجه

ضمانت اصل بودن