info@taheritrade.ir
08632264444- 09226252636

رفع چکه کردن شیرآلات ساختمانی برای مدل های مختلف!

تعمیرات منزل - 23 مهر 1399

رفع چکه کردن شیر آلات یکی از معضلات بزرگ همه ما بوده که از زمان های قدیم با آن رو به رو بوده ایم، هرچند که این مشکل با طراحی شیر آلات مدرن و با کیفیت تا حدود بسیار زیادی کاهش پیدا کرده است اما باز هم این مشکل به خودی خود پابرجاست.

ما در مقاله های قبل سعی کردیم علت های مختف این موضوع را برای شما بازگو کنیم و با آن آشنا شوید تا بتوانید با جلوگیری از رخ دادن این مشکل رو به رو نشوید.

اما در اینجا سعی داریم بررسی کنیم که اگر با این مشکل رو به رو شده ایم برای مدل های مختلف شیر آلات باید چه راهکار و چه روشی برای تعمیر آن ها استفاده کنیم.

بیشتر بخوانیم: چکه کردن شیر آب، بررسی دلایل و علت های اصلی آن!

شیرهای توپی 

این نوع شیرآلات از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است و همین مساله پیدا کردن مشکل چکه کردن شیر آب را دشوار می‌سازد.

شما می‌توانید به طور کلی مشکل چکه کردن این نوع شیرآلات را با خرید و جایگزینی یک کیت جدید برطرف کنید. در واقع با این کار تمامی قسمت‌های شیرآلات توپی نو می‌شوند.

برای این کار ابتدا پیچ دستگیره را باز کنید. با استفاده از یک انبردست قابل تنظیم کلاهک روی شیر را بردارید. اگر کیت تعمیر شیرآلات توپی را تهیه کرده باشید در آن ابزار مخصوص تمامی مراحل جداکردن و تعویض شیر وجود دارد.

هرچند در نهایت تعمیر یا تعویض شیرآلات توپی به اندازه شیرآلات فشاری ساده نیست و دردسرهای خاص خودش را دارد. بنابراین اگر زمان زیادی برای آزمون و خطا ندارید بهتر است از یک متخصص برای این کار کمک بگیرید.

شیرهای فشاری

یکی از اصلی‌ترین مشکلات شیرآلات فشاری مشکل کهنه شدن واشر است. برای برطرف کردن این مشکل باید ابتدا باید پیچ روی دستگیره شیر آب را باز کرده و دستگیره را از جای خود خارج کنید.

پس از این مرحله به یک پیچ ساقه‌ای شکل می‌رسید که روی واشر قرار گرفته است. آن را نیز باز کنید تا به واشر برسید. حال می‌توانید ببینید واشر پوسیده است یا فقط درست در جای خود قرار نگرفته، واشر را تعویض کنید و تمامی مراحل را تکرار کنید و دستگیره شیر آب را سر جایش قرار دهید.

شیرآلات فشاری دو اهرم جداگانه برای شیر آب سرد و گرم دارد که برای باز و بست شدن باید به یک سمت مجزا بچرخند که همین موضوع باعث فرسودگی و کهنه شدن واشر آنها می شود.

شیرهای کارتریجی 

 برای تعمیر شیرآلات کارتریجی نیز نیاز است  مانند شیرهای توپی ابتدا دستگیره را از بدنه جدا کنید تا به اجزای داخلی شیرآلات برسید. دستگیره این نوع شیرآلات نیز با پیچ متصل است بنابراین باز کردن آن ساده است.

مشکل این نوع شیرآلات اغلب خراب شدن حلقه چنبره یا O-Ring است. بنابراین لازم است با انبر، کارتریج را نیز جدا کنید تا به این حلقه برسید. برای جدا کردن حلقه می ‌توانید از یک چاقو کمک بگیرید. پس از جدا کردن حلقه معیوب، حلقه جدید را در جای آن قرار دهید و کارتریج را روی آن قرار داده و دستگیره را نیز مجدد پیچ کنید.

و در آخر رفع چکه کردن شیرهای دیسکی 

شیرآلات دیسکی نیز یکی دیگر از انواع شیرآلاتی هستند که تعمیر و تعویض آن‌ها کار ساده‌ای نیست. بنابراین شاید لازم باشد پیش از اینکه دست به کار شوید نسبت به تماس با یک فرد متخصص اقدام کنید

. شیرآلات دیسکی تک اهرمی هستند، بنابراین همه چیز با باز کردن اهرم یا دستگیره شیرآلات حل نمی‌شود. اگر مشکل از دیسک یا حلقه چنبره باشد نیاز خواهید داشت تا دهانه یا خرطومی شیر را نیز از جایش باز کنید تا به این اجزا برسید. بنابراین به طور کل نیاز است این نوع شیر کاملا از هم باز شده و باز سر هم شود.

منبع: www.popularmechanics.com

خرید شیرآلات با کیفیت جهانی از بازرگانی طاهری

  • شیرآلات
  • چکه کردن
  • شیرهای توپی
  • چکه کردن شیرآلات
نویسنده:

تحویل سریع

پشتیبانی 24 ساعته

پرداخت در محل

ضمانت بازگشت وجه

ضمانت اصل بودن