info@taheritrade.ir
08632264444- 09226252636

طراحی حمام و اقدامات لازم برای ایجاد یک حمام فوق العاده!

دکوراسیون داخلی - 09 مهر 1399

طراحی حمام با توجه به اینکه حمام‌ها در خانه‌های ایرانی معمولا فضای زیادی را به خود اختصاص نمی‌دهند، اما اصلا فکر نکنید که اگر فضای کوچکی دارید، قابل طراحی و زیباسازی نیست.

در این مقاله ما آموزش را کامل و از انتخاب رنگ کاشی و مدل شیرآلات شروع کرده‌ایم. اما اگر مرحله کاشی‌کاری و خرید تجهیزات حمام خانه شما گذشته است لازم نیست حتما کاشی‌ها را عوض کنید. با رعایت سایر نکات هم می‌توانید فضای حمام را تغییر دهید و بهبود ببخشید.

1. انتخاب کاشی و سرامیک حمام

در اولین قدمی که در مورد طرحی حمام باید به آن دقت شود این است که باید بدانید سرامیک‌های کف و دیوار بیشترین تاثیر را در نگاه اول دارند و مهمترین بخش در زیبایی حمام شما هستند.

اگر رنگ و طرح مناسبی را برای طراحی کف حمام استفاده کنید، نیمی از راه را طی کردید! پس حتما به نوع سرامیک و کاشی که استفاده می کنید توجه داشته باشید و رنگ و ابعاد مناسبی را انتخاب کنید. برای مثال استفاده از سرامیک با خطوط افقی خطای دید ایجاد می‌کند و باعث بزرگتر دیده شدن فضا می شود.

برای انتخاب رنگ ترجیحا از طیف روشن و خنثی استفاده کنید. رنگ‌های روشن هم حس پاکی را در فضای بهداشتی به‌خوبی القا میکند و هم لکه و کثیفی را نمایان می‌کند تا در صورت نیاز نظافت را به موقع انجام دهید و حمام همیشه پاکیزه و بدون آلودگی باشد.

2. شیرآلات بهداشتی مناسب با طراحی حمام

صنعت تجهیزات بهداشتی ساختمانی دیگر مانند گذشته نیست و تنوع بسیار زیادی در تولید انواع شیرآلات بهداشتی به وجود آمده است. پس از آنکه تصمیمتان را برای کاشی‌کاری و رنگ سرامیک گرفتید نوبت به انتخاب شیرآلات می‌رسد.

برندهای مطرح بسیاری از جمله کی دبلیو سی، راسان و... و برندهای خارجی گروهه، هانس گروهه و… در زمینه تولید شیرآلات وجود دارد که مدل‌های زیبا و باکیفیتی را ارائه می‌دهند.

توصیه می‌کنیم قبل از هر چیزی برای خرید شیرآلات حتما به سبک غالب فضا توجه کنید.هر شیرآلاتی متناسب با فضای خاص خودش است.

بیشتر بخوانیم: دکوراسیون حمام و آشنایی کلی با انواع آن!

3. انتخاب دکور و قفسه مناسب

وجود قفسه در هر حمامی برای قرار دادن لوازم شخصی ضروری است. قفسه شما طبق اندازه حمام می‌تواند یک باکس کوچک در کنار آینه باشد یا یک دکوربندی کامل و مجزا.

برای قفسه بندی سعی کنید از فضاهای اضافی و دیوارهای بدون کاربرد استفاده کنید که فضای داخلی حمام خیلی هم اشغال نشود. یا اگر فضای داخلی حمامتان نسبتا زیاد است پیشنهاد می‌کنیم که به ایجاد فرورفتگی در دیوار بپردازید.

به این صورت می‌توانید با استفاده از طبقه‌های مختلف طراحی دیوار را عوض کنید و فضای جذابی در دکوراسیون حمام خلق کنید.

در انتخاب نوع قفسه دست شما کاملا باز است. در هر صورت برای نگهداری از لوازم بهداشتی و شخصی، سشوار و ریش‌تراش، حوله و دستمال، شامپوها، نرم‌کننده‌ها و لوسیون‌ها به فضایی نیاز دارید.

این فضا باید طبق سلیقه شما و مدل حمامتان انتخاب شود. برای مثال اگر در حمام، دیوار خالی بدون استفاده‌ای دارید قراردادن چند شلف و طبقه ایده جذابی است، یا اگر زیر آینه حمامتان فضایی بدون استفاده باقی مانده نصب کابینت بهترین راه است.

طبق دو عامل سلیقه و نوع فضا، قفسه شما می‌تواند به صورت کمد کوچک، کابینت روشویی با کشو، شلف، شامپو باکس، قفسه قابل حمل و… باشد.

4. آینه کاری و انتخاب آینه ویژه برا حمام

آینه‌ها در همه جای خانه حضور دارند، اما شاید بیشترین کاربردشان در حمام خانه است. آینه معمولا باعث می‌شود فضای موجود بزرگتر و روشن‌تر دیده شود اما باید همیشه آنها را تمیز نگه دارید.

وجود لکه حتی در حد اثر انگشت زیبایی آینه شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که استفاده بی رویه از آینه‌ها نه تنها زیبایی دکوراسیون حمام را تحت تاثیر قرار می‌دهد، بلکه منجر به سردرگمی و کلافگی در فضا خواهد شد. پس حتما متناسب با اندازه حمام خود آینه مناسبی را انتخاب کنید.

5. نورپردازی و نقش کلیدی آن در طراحی حمام

حتی اگر امکان هیچ یک از تغییرات بالا را ندارید فقط با یک نورپردازی مناسب می‌توانید فضای حمام خانه را کاملا عوض کنید.استفاده از نورهای مصنوعی و غیر مستقیم می تواند زیبایی محیط را به خوبی تحت تاثیر قرار بدهد.

برای مثال نصب نورپردازی در بخش تاریک حمام درخشش ملایمی را به وجود می آورد و فضایی آرام بخش را تداعی می‌کند. انتخاب نوع نورپردازی نیز به نوع حمام شما بستگی دارد و یک فرمول ثابت ندارد.

6. استفاده از صابون و حوله های رنگی

شاید بگوئید که فضای حمام همیشه مرطوب است و قرار دادن حوله در آن کار عاقلانه‌ای نیست، اما به این نکته توجه داشته باشید که لزومی ندارد حتما از حوله‌های موجود در حمام استفاده کنید!

گاهی تعدادی حوله انتخاب کرده و برای تزئیندر حمام قرار دهید. البته اگر فضایی مانند کشو و کمد برای نگهداری حوله داشته باشید می‌توانید آن را از رطوبت دور نگه داشته و به صورت روزمره استفاده کنید.

استفاده از صابون‌های رنگارنگ راه دیگری است که در زیبایی حمام شما اثرگذار بوده و می‌تواند نقش موثری در تغییر دکوراسیون داخلی حمام‌تان داشته باشد.

برای مثال می‌توانید در یک ظرف زیبا تعدادی صابون معطر را به همراه پنبه‌های رنگی و حتی گلبرگ گل قرار دهید و زیبایی حمام را دو چندان کنید.

منبع: www.hgtv.com

خرید شیرآلات مدرن برای طراحی حمام از بازرگانی طراهری

  • طراحی
  • دکوراسیون حمام
  • طراحی حمام
  • طراحی داخلی
نویسنده:

تحویل سریع

پشتیبانی 24 ساعته

پرداخت در محل

ضمانت بازگشت وجه

ضمانت اصل بودن