info@taheritrade.ir
08632264444- 09226252636

روشویی سرویس بهداشتی و معرفی انواع آن برای یک انتخاب مناسب!

مد و معماری - 03 مهر 1399

امروزه با گسترش صنعت و پیشرفت محصولات دانستن مدل های یک محصول و ویژگی های انواع آن کار خیلی آسانی نیست، روشویی سرویس بهداشتی نیز از این قائله مستثنی نیست.

دانستن ویژگی های روشویی باعث می شود که ما بتوانیم انتخاب مناسب تری برای سرویس بهداشتی خود داشته باشیم.

در ابتدای طراحی روشویی ها برای سرویس های بهداشتی از فلز برای تولید آنها استفاده شد، اما پس از گذشت مدتی کوتاه بخاطر مشکل خوردگی بالای این روشویی ها بخاطر مجاور بودن و تماس آنها با آب و رطوبت این نوع روشویی ها تقریبا حذف شدند و جای خود را به روشویی های سرامیکی و چینی دادند.

انواع روشویی سرویس بهداشتی از نظر سبک طراحی

برای دسته بندی روشویی مدل های مختلفی می توان استفاده کرد مانند سبک طراحی، نوع جنس آنها، نوع نصب و... که ما در اینجا سعی داریم از نظر نوع طراحی روشویی سرویس های بهداشتی را باهم بررسی کنیم.

1. روشویی چند تکه

شاید بتوان گفت این نوع روشویی پرکاربردترین نوع روشویی از لحاظ سبک طراحی به حساب می آید و دلیل آن هم جدا بودن پایه و سینک آن می باشد که باعث می شود برای فضاهایی که با کمبود جا روبه رو هستیم گزینه مناسب تری باشند.

این نوع روشویی ها با ویژگی جدا بودن و چند تکه بودن خود این امکان را به ما می دهد که در هنگام خرابی آنها خیلی با مشکل رو به رو نشویم.

با ویژگی هایی که برای این نوع روشویی برشمردیم می توان گفت گزینه بسیار مناسبی برای سرویس بهداشتی ما به حساب می آیند، اما نقطه ضعف این نوع روشویی ها عدم زیبایی آنها می بشد که به همین خاطر است که بیشتر در سرویس های بهداشتی کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد.

بیشتر بخوانیم: فلاش تانک و بررسی انواع آن برای انتخاب بهتر در هنگام خرید!

2. روشویی یک تکه یا یکپارچه

این نوع روشویی نقطه ضعف روشویی چند تکه از لحاظ زیبایی را ندارند و بخاطر نحوه طراحی آنها که قسمت سینک و پایه بهم متصل می باشد از زیبایی بالایی برخوردارند.

اصولا جنس این نوع روشویی ها از سرامیک می باشد و همین عوامل باعث شده که برای طراحی های کلاسیک و مدرن بسیار گزینه مناسبی باشد.

اما نقطه ضعف اصلی این نوع روشویی ها قیمت بالای آنها می باشد که دلیل اصلی آن هم استفاده بالا از مواد اولیه برای تهیه آنهاست تا بتواند طراحی یکپارچه خود را حفظ کند.

3. روشویی وال هنگ

امروزه بخاطر کم شدن متراژهای منازل مسکونی و آپارتمانی استفاده از وسایلی که از لحاظ اشغال فضا کمترین مقدار را بگیرند در اولویت می باشند.

در مورد روشویی سرویس بهداشتنی نیز این اتفاق افتاده است و روشویی هایی طراحی شده اند که هم از لحاظ لوکس بودن زیبایی و هم از لحاظ فضا بسیار مناسب می باشند و بر روی دیوار نصب می شوند و در اصطلاح به آنها وال هنگ می گویند.

جنس این نوع روشویی های معمولاً از سرامیک یا سنگ نیست چرا که "وزن" معیار بسیار مهمی در تولید آنها به حساب می آید.

4. سنگ روشویی رومیزی

این سنگ های روشویی که به نام "کانتر" نیز شناخته می شوند، نوعی از وال هنگ ها به حساب می آیند و بر روی یک پایه قرار می گیرند.

خوبی سنگ های رومیزی قابلیت تغییر زیاد آن‌ها با استفاده از تغییر در دکوراسیون است. به نوعی که می تواند همسو با تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی خود سبک طراحی روشویی را هم تغییر دهید.

5. روشویی کنج (قابل نصب در کنج بنا)

در ادامه طراحی های مناسب برای بناها و آپارتمان های امروزی روشویی بهداشتی قابل نصب در کنج دیوار می باشد،  در ساختمان های کوچک بهترین انتخاب برای سرویس های بهداشتی استفاده از روشویی های کنج یا گوشه است.

منبع: www.drench.co.uk

خرید انواع روشویی از بازرگانی طاهری

  • روشویی
  • روشویی سرویس بهداشتی
  • روشویی توالت
نویسنده:

تحویل سریع

پشتیبانی 24 ساعته

پرداخت در محل

ضمانت بازگشت وجه

ضمانت اصل بودن