info@taheritrade.ir
08632264444- 09226252636

تعمیر شیرآلات و نحوه انجام آن در منزل و بررسی رایج ترین مشکلات آنها!

تعمیرات منزل - 31 شهریور 1399

امروز قصد داریم رایج ترین مشکلاتی که برای شیرآلات آپارتمان ما در قسمت های مختلف آن اعم از آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام را باهم بررسی کنیم و مهمتر از آن راهکار حل و تعمیر شیرآلات را برای شما بازگو کنیم.

مهمترین دلیل خرابی و فرسودگی شیرآلات ارتباط مستقیم آنها با آب و رطوبت می باشد که با گذشت زمان موجب فرسوده شدن شیرآلات شما و قطعات داخلی آن می شود.

اما امروزه با طراحی های مدرن شرکت هایی همچون کی دبلیو سی، جاستایم و ... توانسته اند این مشکلات را کاهش دهند ولی باز هم عدم رسیدگی و تعمیر شیرآلات موجب خرابی دائمی و از بین رفتن کامل آنها می شود.

ما در اینجا سعی داریم راهکارهای ساده و در عین حال کاربردی برای تعمیر شیرآلات در منزل را برای شما بازگو کنیم تا بتوانید علاوه بر صرفه جویی اقتصادی در هدر رفتن آب، این سرمایه ملی نیز کمکی انجام داده باشیم.

تعمیر شیرآلات و نگهداری آنها در منزل

برای حفظ و نگهداری شیرآلات حتی با اینکه امروزه بسیاری از آنها دارای خدمات پس از فروش می باشند نیاز است تا ما با فراگیری روش های ساده ای بتوانیم خودمان در منزل این مشکلات را حل کنیم.

هرچند استفاده از کارشناسان و تعمیرکاران متخصص در این زمینه شاید نتایج مطلوبتری به همراه دارد ولی گاها عدم دسترسی به آنها در فرصت کوتاه مشکلات پیچیده ای به همراه می آورد که بهتر است که سعی کنیم این اصول را فرابگیریم.

بیشتر بخوانیم: شرکت کی دبلیو سی KWC و گسترش این برند جهانی در ایران!

مشکلات رایج در شیرآلات و نحوه تعمیر آنها

شیرآلات ساختمانی ممکن است با مشکلات مختلفی همرا شوند که گاها ما قادر به رفع آنها نباشیم ولی ما در اینجا سعی داریم موارد ساده تر و فراگیرتر این مشکلات که ما قادر به تعمیر و رفع آنها می باشیم را باهم بررسی کنیم.

چکه کردن آب از شیرآلات

به طور قطع می توان گفت چکه کردن آب از شیرآلات رایج ترین نقصی است که ممکن است در شیرآلات خانه ما به وجود بیاید که علاوه بر اصراف آب از لحاظ روانی نیز صدای آن تاثیر بسیار بدی بر اعصاب انسان می گذارد که ما در اینجا رعایت نکات لازم در هنگام مواجه با این اتفاق را برای شما بازگو می کنیم:

  • در ابتدای کار لازم است شیرهای آب سرد و گرم که در زیر کابینت یا روشویی دستشویی قرار دارد را ببندید.
  • در اکثر موارد مشکل چکه کردن آب ناشی از خرابی واشر و جایگزین کردن آن است، همچنین خرابی کارتریج در مدل‌های اهرمی و یا مغزی در مدل‌های پیچی می‌توانید مشکل اساسی نشت آب از شیر باشد.
  • برای تعویض واشر لازم است، نخست دستگیره‌ها از طریق پیچ گوشتی از بدنه شیرآلات جدا کنید، این مورد برای شیرآلات سنتی از طریق پیچ میسر می‌شود.
  • بسیار مهم است که دقیقاً اندازه واشر انتخابی متناسب با شیر شما باشد (اندازه‌های واشرها اصولا ۳/۸ تا ۵/۸ اینچ است)، پس از بیرون آوردن دستگیره‌ها، مغزی را بیرون آورید و اقدام به تعویض واشر کنید.

نکته مهم: در مورد تعمیر شیرآلات اهرمی باید بگوییم که نشتی آب به دلیل خرابی کارتریج است، زیرا در این نوع از شیرآلات از واشر استفاده نمی‌شود، در این مورد تنها کافی است از طریق پولکی رنگی زیر اهرم، اقدام به خارج کردن دستگیره و سپس تعویض کارتریج کنید.

کم بودن فشار آب در شیرآلات

در صورت مواجه با این مشکل باید بگوییم که این مشکل هم میتواند دلیل اصلی و مهمی در شیر داشته باشد که در آنصورت یا فرد متخصص آن را تامیر کند و در بیشتر مواقع نیاز به تعویض شیر می باشد.

اما در صوردت دوم ممکن است که این مشکل بخاطر ذخیره شدن رسوبات و ناخالصی های آب در شیرآلات شما باشد، که در ابتدای امر به سراغ سرپوش شیر خود بروید.

پس از باز کردن سرپوش شیر با تجهیزات لازم، سرپوش را می توانید با استفاده از آب گرم، سرکه و نمک رسوبات آن را حذف کنید و مشکل شیر شما حل شود.

وجود سرو صدا و سوت از شیرآلات

اگر در هنگام باز کردن شیر، صدای سوت یا صدایی بلند را شنیدید، ممکن است مشکل نخست واشر باشد. استفاده طولانی مدت باعث می‌شود که واشر لاستیکی مسطح یا خراب شود، همچنین ممکن است شل بسته شن مغزی نیز تأثیر در ایجاد صدا داشته باشد.

سرپوش را از سر شیر با استفاده از آچار باز کنید. سپس آن را تمیز کرده و اگر بر روی توری آن خرابی مشاهده کردید، قطعه جدید را جایگزین کنید،  اگر باز هم مشکل حل نشد احتمالا مشکل از واشر داخل شیر باشد که در پشت مغزی قرار گرفته است و نیاز به تعویض دارد.

منبع: www.familyhandyman.com

خرید شیرآلات با گارانتی تعویض از بازرگانی طاهری

 

  • شیرآلات
  • تعمیر شیر
  • مشکلات شیرآلات
نویسنده:

تحویل سریع

پشتیبانی 24 ساعته

پرداخت در محل

ضمانت بازگشت وجه

ضمانت اصل بودن